Avaleht-uudised   Külalisteraamat   Valla ajaleht   Lingid   Teabenõue   Kontakt           


ÜLDINFO
VALLA KAART
VALD TUNNUSTAB
KÜLAD
VALITSEMINE
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
KÄSITÖÖKESKUS
SPORT
SOTSIAALHOOLE
TERVISHOID
TURISM
TEENUSED
TRANSPORT
JÄÄTMED
SUFE OÜ
KALMISTUD
PROGRAMMID
LEMMIKLOOMAD
KROONIKA
PILDIGALERII
ILM TÕSTAMAAL
VEEBIKAAMERA
TRÜKISED
TÖÖPAKKUMISED
STATISTIKA
RÄIMEWEST
PROJEKTID
HALDUSREFORM

Külalisteraamat

Sinu nimi: Sinu e-post: (vabatahtlik)

kirve mees:
postitatud: 02.05.2012 21:00 vasta viitega
2.05.2012 21:00:45 - wrote :
Prügi loopijatel raiume saba maha ja võimalikult pea lähedalt.
Karin:
postitatud: 02.05.2012 18:23 vasta viitega
2.05.2012 18:23:39 - wrote :
Lindi raba vaatlustorni juures on kohutavalt prügi. Nii vee ääres, kui vee alla vajunult. Kõik inimeste poolt laiali loobituna. Lisaks sellele on samas kandis lausa maantee ääres mitu musta prügikotti prügiga. Kes on küll see tohm, kes nii teeb!!? Saaks videosse.... "Teeme ära" kampaania raames võiks selle kandi ka ette võtta. Teedevalitsuse mehed võiksid ehk aeg-ajalt teeääri revideerida, aga see pole ilmselt nende töölepingus. Mingi lahendus tuleks leida.
Enn :
postitatud: 02.05.2012 16:50 vasta viitega
2.05.2012 16:50:24 - wrote :
Tere Kena, et on tekkimas arutelu. Muidugi peab olema korraldatud jäätmevedu, kuid seda lähuvalt kodaniku niiöelda elustiilist ja tarbimis ja sorteerimisharjumusest ( viitsimisest). Kui seda poleks, ...

Ei aita ka see iganädalane kasti tühjendus, kui konteinerit ei pesta seestpoolt. Võib ka pesta aga suvel võtab ikka nädalaga vine (haisu) üles. Ilmselt haisevad ka kastid eramajade hoovides, ainult väiksemas mahus (kast kah väikse). 

Jõudu jäätmete sorteeriatele, aga kas on mõtet seda, kui kangelastegu ülistada? See on normaalse inimese normaalne käitumine. 

Minule ka ei meeldi tulumaks ja sõjaväekohustus, aga saan aru nende vajalikkuses ja vaidlusta neid.

Kevadet kõigile

Madis Veskimägi:
postitatud: 02.05.2012 16:39 vasta viitega
2.05.2012 16:39:15 - wrote :

Tere taas !

Ikka rõõm näha ja lugeda tekkinud arutelu, tore, et ka ametnik on esitanud oma arvamuse. Tubli ! Mind kodanikuna häirib väga see, et pean tegema asja mis ei klapi minu püüdlustega ja seda ametnikud ei arvesta. Suurim sigadus on oma jäätmete toimetamine metsa või kuhugi mujale. Seda peaks nuhtlema täie rangusega. Lisaks trahvile oleks väga mõjus ka nö avalik häbipost virtuaalsel kujul. Miks ka mitte alaleht valla kodulehele. Sotsiaalne hukkamõist on sageli mõjusam kui 50-100 eurone trahv. Kui oleksin ametnik, siis ma ei kardaks et kõik loobuksid korraldatud jäätmeveost. Nagu märkisin eelmises hõikes on see VÄGA VAJALIK, kuid VÄGA VAJALIK ON KA KODANIKU PÕHJENDATUD SOOVIGA ARVESTAMINE. Usun, et kui meie volikogu võtaks Tõstamaa jäätmeseaduse taas ette ja viiks nii parandused, oleks taas rahu (Tõsta)maapeal.

Ikka head tervist ja edasiviivat arutelu soovides,

Madis Veskimägi

Alo:
postitatud: 02.05.2012 16:26 vasta viitega
2.05.2012 16:26:32 - wrote :

Jäätmeseaduse järgi kohaliku omavalitsuse üksusele, mille haldusterritooriumil elab vähem kui 1500 inimest, korraldatud jäätmeveo korraldamise kohustus ei laiene. Seega Tõstamaa valda võiks jätta oma haldusterritooriumil jäätmeveo korraldamata. Ilmselt see ei oleks aga mõistlik kuna korraldatud jäätmeveol on ka oma mõte, milleks on:

1.       Vähem prügi metsa all- Me kõik me oleme seda märganud, et pärast korraldatud jäätmeveo toimima hakkamist on metsaalused oluliselt puhtamad ja uut prügi enam metsa alla nii palju ei teki.

2.       Hind- Tänu korraldatu jäätmeveole on prügivedu kodanikule oluliselt soodsam. Näiteks peab ühes Pärnu linna äärses vallas, mis on jätnud prügiveo korraldamata, maksma 140 l konteineri tühjendamise eest 6,34 eurot. Tõstamaa on Paikre jäätmejaamast tunduvalt kaugemal ja asustus on siin hajusam.  Seega prügivedu peaks siin nagu olema kallim. Siiski on meil 140 l konteiner tühjendus tunduvalt odavam 2,74 eurot.

3.       Tegeletakse vähem prügi põletamisega- Ei ole normaalne kui õhtusel ajal aleviku vahel jalutades torkab ninna spetsiifiline plasti põlemise hais. Kõik ei taha aru saada, et koduses küttekoldes ei teki sellist temperatuuri nagu prügipõletuse tehases,  et jäätmeid keskkonnaohutult põletada.

 

Jah, seadus on karm. Ja peabki olema. Paljud inimesed paraku ei taha veel aru saada mida võib ja mida mitte.

Eks seadus on tehtud keskmist inimest silmas pidades ja keskmine inimene paraku ei ole veel nii keskkonnateadlik ja usin, et tegeleks aktiivselt jäätmete sorteerimisega. Uuringud näitavad, et inimestel tekib jäätmetest mahuliselt kõige enam pakendijäätmeid ja toidujäätmeid. Ülejäänud jäätmeid on väga vähe. Pakendijäätmete jaoks on olemas suuremates asulates tasuta konteinerid. Kui võrrelda Tõstamaal nende konteinerite kogumahtu segaolmejäätmete konteinerite kogumahuga siis on see suhteliselt olematu (5% versus 95%). Ja ometigi kipuvad need konteinerid tihti pooltühjad olema.

Praegusel hetkel on tublide jäätmesorteerijate ainukeseks rõõmuks teadmine sellest, et ta on käitunud keskkonnateadlikult. Kui muutuvad arusaamad ja rohkem inimesi hakkab aktiivselt prügi sorteerima ju siis muutub ka seadus ning tublimad võivad rõõmustada siis juba näiteks ka raha kokkuhoiu üle. Kuni seda pole juhtunud ei tohiks kätt toimiva süsteemi vastu tõsta. Ootame veel. Elu on näidanud, et asi areneb hoogsalt. Eks ta peabki, see on ju direktiividega paika pandud.

On maailmas üksikuid juhtumeid, kus jäätmefirmad on nõus sorteeritud prügi eest natuke isegi peale maksma, et seda väärtusliku ressurssi endale saada. Vaevalt, et sellised asjad meistki enam kaugel on. Rajatud on ju esimesi prügikütuse tootmise tehaseid jne. Miski ei juhtu loomulikult üle öö.

Nõustun täielikult, et prügi sorteerimist tuleb toetada. Kui aga praegusel hetkel seadust väljapakutud kujul muutma hakata, kardan ma, et selle tulemuseks ei ole sugugi mitte aktiivsem sorteerimine. Pigem see, et raha kokkuhoiust tulenevalt hakkab prügi valesse kohta jõudma.

Madis Veskimägi:
postitatud: 02.05.2012 15:15 vasta viitega
2.05.2012 15:15:55 - wrote :

Tere

Kena, et on tekkimas arutelu. Muidugi peab olema korraldatud jäätmevedu, kuid seda lähuvalt kodaniku niiöelda elustiilist ja tarbimis ja sorteerimisharjumusest ( viitsimisest). Kui seda poleks, oleks oht meie metsade-teede, majaümbruste lagastumiseks. Pole nõus sellega, et eramaja on võrdsustatud korterelamuga. Vaadates alevi prügikonteinereid, on selle tühjendamine vajalik 1 x nädalas senise 14-28 p tühjendamisintervalli asemel. Ikka silmas pidades kahjurite ( kärbsed, rotid-hiired) levikut ja oht nakkushaiguste levikuks. Üsna oluline on ka puhas õhk ja esteetiline vaade. Kui on viitsimist eramajades kiirkompostida biolagunevaid jäätmeid kindlalt suletavas konteineris ei pääse kärbsed-närilised ligi. Oma kogemuse alusel on kiirkompostri lõhn meeldiv hapukas apelsinilõhnaline. Võib-olla oleks mõtekas alevisse muretseda avalikud biolagunevate jäätmete kiirkompostrid. Selised on täitsa olemas, neid ka rendivad erinevad jäätmefirmad. Saadav kompostmuld oleks hea kasvõi lipuväljaku lillepaati, kooliaeda või ka müügiks. Kui korraldatud jäätmevedu muutuks tarbijate vajadusi arvestavaks, st harveneks senisega võrreldes on oht mõningaseks hinnatõusuks. Kuid ise maksaksin meelsasti asja eest mida vajan ja siis kui vaja, mitte seepärast, et jäätmeseadus nii käsib, meeldib see või mitte. Aga jätkame mõtetevahetust.

Head tervist soovides,

Madis Veskimägi

prügikoll:
postitatud: 02.05.2012 13:58 vasta viitega
2.05.2012 13:58:03 - wrote :
Mina olen küll praeguse korraldusega väga rahul ja kuu ajaga saab suurema perega kasti täis ka.
mrs:
postitatud: 02.05.2012 08:58 vasta viitega
2.05.2012 8:58:32 - wrote :
Tervist vallakodanikud !Pöördun vallakodanike poole, kellel on tõsiseid probleeme korraldatud jäätmeveo jaoks piisavas koguses jäätmete leidmisega.Milles asi. Oma majas elades püüame ikka toimetada ni ...
Väga õige üleskutse doktori poolt! 
Praegune korraldus on tegelikult igakuine "prügimaks" prahifirmale, maksmata jätmise korral viivised, trahvid jne. Firma muidugi õnnega koos, kindel sissetulek aastateks olemas. Ja 5 vallla kodanikud on sellega haaratud.
Siiski mitte kõigis valdades pole "prügimaffiat"lastud ligi ja ei ole need vallad sugugi räpasemad.
Minu ettepanek oleks, et prügiauto tuleb kutsumise peale, kusjuures kutsumiseks sobivad päevad oleks ette antud, nt teisipäev vm. Ja maksan siis selle korra eest. Mõnelon vaja kindlasti igas kuus, mõnel paari kuu tagant ja mõni saab võib-olla aastas korra oma kastikese täis.
anonüümne:
postitatud: 02.05.2012 00:14 vasta viitega
2.05.2012 0:14:16 - wrote :
Tervist vallakodanikud !Pöördun vallakodanike poole, kellel on tõsiseid probleeme korraldatud jäätmeveo jaoks piisavas koguses jäätmete leidmisega.Milles asi. Oma majas elades püüame ikka toimetada ni ...
alevis ei ole eraldi kilekoti konteineritkuhu panna,seega oma prügikasti tulebkipanna.Ja prügiauto  käibki 1kord kuus.Aga samas  ma olen nõus et omas majas ei tule eriti sellist prügi ,mis visata prügikasti et saaks kuu aja jooksul korra prügikast täis,olgu siis kas või kõige väiksem prügikast.Võiks küll et kes tahab saab arvemini lasta oma prügikonteinerit  tühjendada.
Madis Veskimägi :
postitatud: 30.04.2012 22:05 vasta viitega
30.04.2012 22:05:31 - wrote :
Tervist vallakodanikud !
Pöördun vallakodanike poole, kellel on tõsiseid probleeme korraldatud jäätmeveo jaoks piisavas koguses jäätmete leidmisega.
Milles asi. Oma majas elades püüame ikka toimetada nii, et tekiks võimalikult vähe jäätmeid, täpsemalt jäätmed mida klassifitseeritakse segaolmejäätmeteks. Kõik on üsna lihtne- kartulikoored jm biolagunevad jäätmed komposti ( ise kasutan selleks omaehitatud soojustatud ja ventilatsiooniga kiirkompostrit koos kompostimulla ja starteriga), munakoored tuttavatele kanadele, kile (kole)kotid ja pakendid, topsid purgid jm alevi pakendi konteinerisse, paber-papp ahju, patareid poodi oravakasti ja pandipakend taas ringlusse. Kõik on üsna lihtne, kui jäätmed sortida tekke hetkel. Mitte aga hiljem, katsudes näiteks kohvipaksu ja kartulikooresegust välja noppida paberit või kilet. Mis on tulemus. Tulemus on keskkonda silmas pidades hea. Kuid mis jääb tühjaks on kodune segaolmejäätmete konteiner. Olgu see lubatutest kõige tillukesem, ikka ei saa sinna suurt midagi panna. Oma kogemusest väidan, et ehk aastas saab kuidagi täis 120 l konteineri. Aga milleks see jutt. Selgub, et meie elu juhib jäätmeseadus ja kuskil paikapandud detailplaneering- need peaksid määrama meie tarbimise ja prügitekitamise.  Kena, meie eest on mõeldud ja ei jää muud üle kui maksta, pidada meeles prügiringi kuupäev ja vedada tühi konteiner tee äärde. Tavaliselt nii ka tehakse, sest nagu märgitud, meie elu juhib jäätmeseadus. Erinevad ametnikud väidavad samuti- mitte midagi ei saa teha, seadus on selline. ja seadust rikkuda ei tohi. Mõned aastad tagasi oli asi leebem, kohalik omavalitsus vabastas põhjendatud juhul kodaniku korraldatud jäätmeveost. Nüüd umbes 1 aasta on asi karm. Olen esitanud meie vallavalitsusele kolmel korral omast arust põhjendatud avalduse, lisaks ka akti, mis tõendab, et olen segaolmejäätme konteineri sisu toimetanud legaalselt Paikre prügilasse.  Viimane kord menetleti avaldust peaegu 1 kuu ( see oli senistest pikem ja detailsemalt lahtiseletatud ), kuid tulemus minu jaoks ikka ebasoodus. Vastavalt jäätmeseadusele ja sellele et elan detailplaneeringu alusel tiheasustusalas ei ole võimalik vabastada või harvendada korraldatud jäätmevedu. Lahenduseks pakuti muretseda kõige pisem konteiner või kopereeruda mõne naabriga. Mõte isenesest ilus, kuid heanaaberlike suhete suurimaks ohuks on just võimalikud rahalised jm suhted. Küllap on oma osa  ka eestalse jonnil, katsuks kõigepealt ise hakkama saada. Ausalt öelda, teeb see olukord veidi kurvaks. Ühelt poolt katsun sorteerida jäätmeid, kuid pean maksma trahvi, teisalt aga kuulsin jäätmefirmadelt et mitmed omavalitsused on kodanike soove siiski arvestanud. 
Pika kirja lõpetuseks esitan üleskutse vallakodanikele, kellel on koduse jäätmemajanduse hea organiseerimise juures tekkinud sama olukord avaldama avalikult oma arvamust. Elame siiski kodanikuühiskonnas ja meie seadused peaksid lähtuma meie vajadustest. Koos põhjendatult tegutsedes on võimalik muuta ka jäätmeseadust ja ümber hinnata detailplaneeringu mõningaid detaile. Sobivaks lahenduseks pakun korraldatud jäätmevedu vastavalt vajadusele, kas 1 x kuus, 2 kuu tagant, 1 x kvartalis, 1x poolaastas või 1 x aastas. Veelgi lihtsam oleks teatada jäätmevedajafirmale vajadusest tühjendada konteiner ja samas küsida, millal toimub järjekordne prügiring. Ja ongi kõik. Hea mõttevahetuskoht on seesama külalisteraamat, muidugi jäädes viisakaks ja mitte loopida anonüümseid inetusi. Teine võimalus on saata e kiri aadressil madis@tostamaa.ee või jätta teade tervisekeskusesse. Kui meid oleks kokku nii paarkümend asjast huvitatut, siis oleks võimalik algatada seaduse muudatuse protsess. 
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi
Toomas Mitt:
postitatud: 29.04.2012 17:54 vasta viitega
29.04.2012 17:54:56 - wrote :
Kas tutipeo pilte polegi?
Videolugu siin: http://youtu.be/NhcqZ6Ub7gg
anonüümne:
postitatud: 27.04.2012 11:03 vasta viitega
27.04.2012 11:03:30 - wrote :
Kas tutipeo pilte polegi?
talgujuht:
postitatud: 26.04.2012 10:11 vasta viitega
26.04.2012 10:11:53 - wrote :
Algajale talgujuhile tuli meelespea, kus oli kirjas: "Hoolitse selle eest, et talgulistel oleks joogivesi kogu aeg olemas."
Kas siis on veel mingeid rahvuslikke jooke peale kaevuvee?
Äkki talguline:
postitatud: 24.04.2012 17:37 vasta viitega
24.04.2012 17:37:51 - wrote :
Kas käsitööpoe talgutel rahvuslike jooke ka pakutakse?
jooksija:
postitatud: 24.04.2012 02:15 vasta viitega
24.04.2012 2:15:31 - wrote :
Jüriööjooksu pilte ?
anonüümne:
postitatud: 23.04.2012 23:44 vasta viitega
23.04.2012 23:44:36 - wrote :
Kas keegi oskab vastata ,miks kesk alevis ei põle tuled õhtul.Pimedas nats paha minna poodi ja ka jalutada.Mujal igal pool alevis põlevad tuled.
selle eest keset ööd keskalevis  väga ilustipõlesid tuled
Tõstamaalt:
postitatud: 23.04.2012 19:57 vasta viitega
23.04.2012 19:57:18 - wrote :
Saab ikka aga ATV peab endal olema:)

Ajakirjandus huviline:
postitatud: 23.04.2012 17:44 vasta viitega
23.04.2012 17:44:59 - wrote :

Pärnu Postimees kirjutab, et Tõstamaal pidi saama ATV ga vastu KIVIAEGA sõita. On see siis ka tõsi?

:S:
postitatud: 22.04.2012 23:07 vasta viitega
22.04.2012 23:07:50 - wrote :
äkki midagi automaatika jupsib. Küll korda saab!
Vaevalt küll et automaatika. Keset päeva, siis kui õues on täiesti valge tuled põlevad ja kui pimedamaks hakkab minema siis lülitatakse tuled kustu, see ei ole normaalne! Ometigi võtke midagi ette, isegi siis kui pidu oli, ka siis olid tuled kustus!! :S
unele:
postitatud: 22.04.2012 11:02 vasta viitega
22.04.2012 11:02:19 - wrote :
Kas keegi oskab vastata ,miks kesk alevis ei põle tuled õhtul.Pimedas nats paha minna poodi ja ka jalutada.Mujal igal pool alevis põlevad tuled.
äkki midagi automaatika jupsib. Küll korda saab!
´Ka jalutaja:
postitatud: 21.04.2012 19:34 vasta viitega
21.04.2012 19:34:12 - wrote :
Kas keegi oskab vastata ,miks kesk alevis ei põle tuled õhtul.Pimedas nats paha minna poodi ja ka jalutada.Mujal igal pool alevis põlevad tuled.
Üks päev põlesid öö otsa tuled veel ka kella veerand seitsme ajal hommikul. Ja siis mainitakse siin et maksumaksija raha eest. Selle raha eest võiks midagi ka korda teha mitte elektrit kulutada.
anonüümne:
postitatud: 21.04.2012 01:02 vasta viitega
21.04.2012 1:02:08 - wrote :
Kas keegi oskab vastata ,miks kesk alevis ei põle tuled õhtul.Pimedas nats paha minna poodi ja ka jalutada.Mujal igal pool alevis põlevad tuled.
Kalamees:
postitatud: 20.04.2012 11:50 vasta viitega
20.04.2012 11:50:17 - wrote :
To: tüürimees & anonüümne: - Tänan! :)
anonüümne:
postitatud: 20.04.2012 10:07 vasta viitega
20.04.2012 10:07:16 - wrote :
tehti pilte ka peost ,ei tea kas on neid kuskilt võimalik ka näha.
anonüümne:
postitatud: 19.04.2012 23:08 vasta viitega
19.04.2012 23:08:43 - wrote :
Tere! Kas Ermistu järv on veel jää all?
Lahti on,ei ole jääd.
anonüümne:
postitatud: 19.04.2012 08:49 vasta viitega
19.04.2012 8:49:08 - wrote :

Tõesti oli Tõstamaal üks suur ja tore pidu! Aitäh Teile TTA!!!!!!!!

tüürimees:
postitatud: 18.04.2012 22:27 vasta viitega
18.04.2012 22:27:28 - wrote :
Ei taha uskuda eriti.
Merel enam pole , siis seal vict ka mittte.
Kalamees:
postitatud: 18.04.2012 19:44 vasta viitega
18.04.2012 19:44:19 - wrote :
Tere! Kas Ermistu järv on veel jää all?
koerajalutaja:
postitatud: 17.04.2012 18:50 vasta viitega
17.04.2012 18:50:07 - wrote :
Ni see elu kulgeb :)
koerajalutaja:
postitatud: 17.04.2012 18:11 vasta viitega
17.04.2012 18:11:52 - wrote :
Kas Tõstamaa maksumaksjad ei jõua enam maksta tänavavalgustuse eest :(:(
PeoLoom:
postitatud: 16.04.2012 19:22 vasta viitega
16.04.2012 19:22:59 - wrote :
Pidu oli vägev !!
Toimuks neid ainult tihedamini.
anonüümne:
postitatud: 16.04.2012 16:58 vasta viitega
16.04.2012 16:58:05 - wrote :
Tänud TTA,kes korraldasid toreda ja meeldejääva peo!!!
anonüümne:
postitatud: 16.04.2012 16:25 vasta viitega
16.04.2012 16:25:29 - wrote :
Tänud TTA,kes korraldasid toreda ja meeldejääva peo!!!
anonüümne:
postitatud: 15.04.2012 22:02 vasta viitega
15.04.2012 22:02:25 - wrote :
Telefon käes! Aitäh!
anonüümne:
postitatud: 15.04.2012 08:55 vasta viitega
15.04.2012 8:55:18 - wrote :
Kaotasin eile TTA peol valge puutetundliku SonyEricssoni. Kui keegi leidis või leiab, siis oleks väga tänulik, kui äkki saaks tagasi. Kontakt 53 889 889.
Pets:
postitatud: 04.04.2012 08:25 vasta viitega
4.04.2012 8:25:59 - wrote :
noh, tubli nuff, ole ettevõtja ja arenda. Ega siis äris saa ideesi loopida. Kust ikka vähegi annab tuleb ise kraest kinni haarata.
nuff:
postitatud: 03.04.2012 19:14 vasta viitega
3.04.2012 19:14:01 - wrote :
noh, suured turismiettevõtjad ja arendajad; kus te nüüd olete?! Teile pakutakse äri ja teie...
noor tennisist:
postitatud: 29.03.2012 00:36 vasta viitega
29.03.2012 0:36:04 - wrote :
Kas Tõstamaa vallas või selle lähiümbruses on võimalik suvel kasutada mõnda tenniseväljakut? Tean et see vana plats mis kooli juures oli kaotati ära suure uhke korvpalliplatsi rajamisega. Aga ehk mõnes turismitalus või puhkebaasis või kellegi eravalduses on midagi. Oleme nõus maksma.
huvitav:
postitatud: 25.03.2012 12:34 vasta viitega
25.03.2012 12:34:25 - wrote :
kas oled mures, et sinu lapsed ei kuula sind ja istuvad päevad läbi arvutis, ei lähe õigel ajal magama...
See video on palju vastukaja Ameerikas leidnud. On tehtud ka küsitlus, et kas see oli vanema poolt õige tegu (kasvatusmeetod) 73 % vanematest kiidab heaks. Kuidas on Teie arvamus?
murelikule lapsevanemale:
postitatud: 25.03.2012 12:09 vasta viitega
25.03.2012 12:09:36 - wrote :
kas oled mures, et sinu lapsed ei kuula sind ja istuvad päevad läbi arvutis, ei lähe õigel ajal magama, on päeval uimased ja ei viitsi koduseid toimetusi teha? siin üks näide, mida lapsevanem tegi, et asja parandada: http://www.youtube.com/watch?v=kl1ujzRidmU&feature=player_embedded
nii radikaalseks vast ei maksa minna, aga ruuteri toitejuhe võtke ja pange endale padja alla, siis on kindel, et laps läheb õigel ajal magama, on järgmisel päeval eluloom, mitte uimane porikärbes
Toomas Mitt:
postitatud: 25.03.2012 11:05 vasta viitega
25.03.2012 11:05:25 - wrote :
Suur tänu Sten-Anderile, kes võttis vaevaks laulukonkursil pilte teha. Mina seekord nautisin laululugusid ja "tulistasin" kaameraga episoodiliselt.

Sooviksin näha härra?/proua? Picel`i tehtud pilte! Väidab, et fotograafidel on kõvasti arenguruumi. Seda muidudgi, ses valdkonnas ei lõpe areng kunagi. Aga ehk ta jagaks ka omi pilte? Saaksime tema sündmuste jäädvustamistest õppida ja oleks igati arendav. Niisama "kommida" - tühi töö! Loodan, et Stenil jätkub tahtmist ka edaspidi valla ja kooli sündmusi jäädvustada ja ei heiduta teada anonüümsed kriitikud.

Tahan ka julgustada üritusel osalejaid, et kui teil pole kaamerat või on see kodus ja on soov, et sündmus saaks kindlasti jäädvustatud (no näiteks vallapäevade ajal on tädi Maali tulnud turuhommikule ja pannud uhked rahvariided selga, kuid pole, kes temast pilti teeks), siis kindlasti astudge julgesti kaameramehe juurde ja mina olen alati valmis hetke ja inimesi tabama.

Veel üks ettepanek. Kuna pildistajaid on tänapäeval palju ja materjali aina tekib, kuid mitmetest üritustest pole fotokajastusi, siis palun, vallakodanikud ja külalised, kes te teete pilte - pange parimad fotod kokku ja riputage ülesse. Saatke link mulle, saan selle valla pildigaleriisse lisada. Või kui teie oskused ses osas veel ei võimalda fototöötlust ja võrku riputamist, siis tooge mälukandjal pildid mulle ja minu arvuti genereerib pildilehe valmis!

On siin ka ettepanek, et kooli pildilingid valla kodulehelt eemaldada. Mõtlesin sellele ja arvan, et kooli ja lasteaiaga on tõenäoliselt ühte või teistpidi enamus valla kodanike seotud ja üsna raske on vahet teha, et mis üritus on ainult kooli/lasteaia oma. Kattuvus on suur. Kas on siin selle ettepaneku taga mõte, et ainult vallaüritusi ei leia nimekirjast kiiresti ülesse ja linkide nimekiri liialt kirju? Saaksin teha puhtalt valda kajastavate linkide kirjastiili "paksuks". Kuid tekib jälle küsimus - osad üritused kattuvad (näiteks laulu- ja tantsupidu, kus meie kooli tublid tantsurühmad esindasid ju ka valda) ja selget kriteeriumi pole, mille järgi määratleda.

Head pildistamist ja piltide vaatamist kõigile!*
(*aga eelkõige sisukat kriitikat vaatajatelt, mille najal areneda)
Sten:
postitatud: 22.03.2012 16:27 vasta viitega
22.03.2012 16:27:59 - wrote :
Nüüd peaks kõik laululapsed ilusti albumis olema.
On võimalus, ka laulukonkurssi pilte tellida http://www.snap.ee/user/stenka123/album/tostamaa_lauluvoistlus_2012
picelile:
postitatud: 21.03.2012 09:41 vasta viitega
21.03.2012 9:41:15 - wrote :
Laulukonkurss kui sündmus on kajastatud. Iga osaleja sattumine fotokaamera ette on juhuslik sündmus (tõenäosusest lähtuvalt). Parimad esinejad on avalikkusele näha. Järelikult tuleb teistel veel areneda. Perekonna arhiivi jäädvustamiseks on tänapäeval küll igaühel võimalus olemas, kasvõi hea tuttava abil. Parematel fotografeerijatel pole keelatud oma taset näidata - saatke ideaalsed fotod teele! Konnatiigi sündroom lokaalsel tasandil...
picel.:
postitatud: 20.03.2012 18:23 vasta viitega
20.03.2012 18:23:50 - wrote :
Kahju, et kõikidest laululastest pilti ei tehtud....
no eks siis mõned on võrdsemad või mängus kallutatud jõud, ka Tõstamaal.
Tegelt  neil fotograafidel on veel kõvasti arenguruumi sündmuste ja inimeste jäädvustamisel.
Üks asi on ikka fokusseerida lillekest ja hoopis teine saada kaadrisse "sündmus". Silma peab muidugist ka olema...
A.K.:
postitatud: 20.03.2012 17:10 vasta viitega
20.03.2012 17:10:33 - wrote :
Siiski ei ole osasid laululapsi pildistatud ja osasid lausa mitu korda. Kahju on nendest lastest, kes ka õhinal endast fotojäädvustust otsivad, kuid ei leiagi. Arvan, et, kui teha pilti, siis kõigist ...
Mis teha, kuid tegu siiski vabatahtlike pildistajatega ning kõike lihtsalt ei jõua pildistada - igalühel on võimalus ise pildistada ning need avalikkusele esitada kuhugi avalikku serveriruumi laetuna.
Ettepanek:
postitatud: 20.03.2012 13:56 vasta viitega
20.03.2012 13:56:35 - wrote :
Loomulikult on kooli üritused osa vallast, siiski ma pidasin silmas, et kui kooliürituste pildid on esilehel juba olnud siis võiks nad arhiveerimise mõttes olla kooli kodulehel. Hetkel on nii, et koolipildid varjutavad teisi valla ürituste pilte.
anonüümne:
postitatud: 20.03.2012 12:28 vasta viitega
20.03.2012 12:28:35 - wrote :
Siiski ei ole osasid laululapsi pildistatud ja osasid lausa mitu korda. Kahju on nendest lastest, kes ka õhinal endast fotojäädvustust otsivad, kuid ei leiagi.  Arvan, et, kui teha pilti, siis kõigist esinejatest.
Liisu:
postitatud: 20.03.2012 10:31 vasta viitega
20.03.2012 10:31:32 - wrote :
Nõus, et valla pildigaleriis on palju pilte kooli üritustest, aga see on ju osa Tõstamaa elust. Vald on nii või naa paljude ürituste toetaja.
anonüümne:
postitatud: 19.03.2012 22:57 vasta viitega
19.03.2012 22:57:52 - wrote :
Valla üritustega on aga nii...Kes neid väga pildistab? Rahvamaja pidu vms. Koolimajas asi selge - Toomas ikka teeb pilti.
Ettepanek:
postitatud: 19.03.2012 19:51 vasta viitega
19.03.2012 19:51:29 - wrote :
Valla kodulehe pildigalerii on muutunud Tõstamaa kooli pildigaleriiks. Teen ettepaneku tõsta kooli ürituste pildid kooli kodulehele, kes soovib leiab need sealt. Valla kodulehe pildigalerii võiks olla pigem valla ürituste piltide tarbeks.
lehekülg: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   [27]   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   (leheküljel 50)
 
Sadama tee 2, Tõstamaa, Pärnumaa 88101, tel 44 96 180, reg. nr. 75013256, vald tostamaa.ee